2011

8. - 9. 10. 2011 proběhlo MČR štafet a oblastních výběrů. Žákům a žákyním z Vysočiny se opět dařilo. Hlavně v sobotním veřejném závodě štafet, kde získali dvě medailová umístění. Závodu se zučastnili téměř všechny výběry. I když chyběli žáci Východočeské oblasti, byla konkurence veliká. Chlapecká štafeta ve složení Frýba, Zacha, Bořil získala druhé místo, i když z důvodu dočasného disku vítězů, si užili pocit vítězů :-), neboť byli vyhlášeni jako první. Děvčata ve složení Čechová, Hojná D., Vacková vyvojovala třetí místo. Vyhlášení vítězů bylo pro Vysočinu velimi příznivé. Další štafety H14 doběhly na na 21. a 27. místě. Dařilo se i druhé štafetě D14, která obsadila velmi pěkné 7.místo.

Soutěž družstev už tak úspěšná nebyla, i když nás rozhodně nezklamala. Družstvo A (Frýba,Čechová,Kafka,Zrníková,Hojná E.,Švec.M.,Hojná D.,Bořil) doběhlo na devátém místě. Umístění v první desítce je velmi pěkné, ale nechybělo mnoho a mohli jsme obhajovat loňské páté místo. V půli závodu jsme se pohybovali na třetí příčce. Jenže závod družstev je velmi náročná soutěž, a to hlavně psychicky. Málokdy se povede, že všech osm členů podá „papírový“ výkon. Velice snadno se stane, že se něco nepovede. Důležité je, že všichni běželi, co to šlo :-). To platí i o družstvu B (Nechuta, Peňázová, Veselý, Nechutová, Foltýnová, Švec P., Vacková, Zacha), které se umístilo na 20.místě. Děkuji všem za předvedené výkony, za bojovnost a radost ze závodu. I přes nepříznivé počasí to bylo fajn. Zuzka Čechová

1. - 2. 10. 2011 - výběrové soustředění KCTM v Milovech. Hlavním cílem byla příprava na MČR štafet a oblastních výběrů. Soustředění se účastnilo 16 dětí z kategorií DH12 a DH14. Čtyři nominovaní byli omluveni pro nemoc a úraz. Proběhly tři tréninky se zaměřením na štafety. Na základě výsledků bylo nominováno 9 chlapců a 9 dívek do štafet. Štafety poběží v tomto složení: