2012

20.10.2012 – ukončena běžecká sezona 2012

6. - 7. 10. 2012M ČR štafet a oblastních výběrů: Družstvo z Vysočiny si letos v konkurenci 27 týmů doběhlo pro páté místo. Letošní soutěž oblastních výběrů proběhla v Moravském krasu nedaleko obce Březina. Závodů se zúčastnilo 18 žáků a žákyň z Vysočiny, kteří v sobotu bojovali se svými vrstevníky v závodě tříčlenných štafet. V neděli proběhlo MČR družstev, do kterého nastoupila dvě družstva z Vysočiny. Výsledky sobotních štafet nebyly tak radostné jako v uplynulém roce. Za zmínku stojí 7. místo v kategorii D14 a 10.místo v kategorii DH12, ale ani tyto štafety neběžely bez chyb. Přínosem však bylo to, že si všichni prohlédli terén, ve kterém se běžel nedělní závod.

Soutěž družstev už úspěšná byla. Družstvo A ve složení Čechová, Hojná Dominika, Mareček, Nechanická, Hojná Eliška, Veselý, Vacková, Kafka doběhlo pro páté místo a vyrovnalo tak nejlepší výsledek Vysočiny v „novodobější“ historii. Věděli jsme, že ne všechny úseky mohou obstát v tvrdé konkurenci, ale všichni předvedli standardní až nadstandardní výkony. I když tam nějaké chyby byly, nikdo nepropadl. Dokonce jsme útočili na medaili, ale o tu jsme v závěru přišli. I tak je to velký úspěch.

Družstvo B ve složení Švec Martin, Petráčková, Nechanický, Foltýnová, Zlesáková, Nešpor, Dundáčková, Foltýn bojovalo statečně, ale tam už k chybám bohužel docházelo a nakonec se nepodařilo najít všechny kontroly. I těmto závodníkům však patří dík za bojovnost, neboť počasí bylo opravdu nepříznivé.

22.-23.9.2012 – proběhlo výběrové soustředění žáků v Budislavi, kterého se zúčastnilo 16 žáků. Cílem byla příprava na MČR štafet a oblastních výběrů. Za Vysočinu poběží jedna štafeta H14, dvě štafety D14 a tři štafety HD12, na MČR oblastních výběrů budou bojovat dvě osmičlenná družstva

Výsledky ze soustředění:

28.4. – 1.5.2012 – proběhlo velmi zdařilé soustředění dětí a mládeže z Vysočiny. Soustředění se zúčastnilo 37 mladých orientačních běžců.